1

Primera: Real Madrid lakoćom iskoristio kiks Barcelone

Nogometaši Real Madrida iskoristili su kiks Barcelone u sklopu 33. kola španske Primere, te od ove subote zauzimaju drugo mjesto na prvenstvenoj tabeli.

Podsjetimo, u utakmici koja je ranije odigrana Barcelone je poražena na gostovanju kod Granade s minimalnih 1-0, što je Real iskoristio i s uvjerljivom 4-0 pobjedom nad Almerijom preskočio katalonski sastav u borbi za naslov prvaka. Nakon nepotpunog 33. kola Real je drugi sastav prvenstvene tabele s istim brojem bodova kao i Atletico Madrid, koji u nedjelju ima gostovanje kod davljenika Getafea.

Real je, kao što je to bilo i za očekivati protiv pretposljednjeg sastava Primere, dominirao od prve minute i samo je bilo pitanje koliko će golova gosti "popiti" u današnjem susretu. Almeriju je načeo Angel di Maria u 28. minuti susreta prekrasnim pogotkom s desne strane Realova napada. Argentinac je izmijenio dupli pas s Nachom, nakon čega je lijevom nogom iskosa sjajno pogodio dijagonalni ugao za vodstvo "kraljeva".

Rezultat se potom nije mijenjao sve do 53. minute i trenutka kada je gromovito s lijeve strane kaznenog prostora opalio neometani Gareth Bale, a lopta je, unatoč činjenici da ju je golman imao na ruci, završila u mreži za udvostručenje vodstva.

Samo tri minute kasnije Isco je lukavo s iste strane kaznenog prostora gostiju opalio između nekoliko domaćih igrača u bliži golmanov ugaao koji je bio pokriven. Udarac je iznenadio gostujućeg golmana, dok je istovremeno izludio domaće braniče. Za oba je pogotka u nastavku asistent bio Karin Benzema.

Primera, 33. kolo:

Granada - Barcelona 1-0 (Brahimi 16) Celta - Real Sociedad 2-2 (Nolito 37-11m, Santi Mina 82 / Canales 8, Griezmann 43)

Villarreal - Levante 1-0 (Perbet 90+5) Real Madrid – Almeria 4-0 (Di Maria 28, Bale 53, Isco 56, Morata 85)

1. Club Atlético de Madrid 32 25 4 3 70-22 +48 79
  2. Real Madrid 33 25 4 4 94-32 62 79
  3. Barcelona 33 25 3 5 92-27 +65 78
  4. Athletic Bilbao 32 17 8 7 55-35 +20 59
  5. Sevilla 32 15 8 9 59-47 +12 53
  6. Villarreal 33 15 7 11 52-38 +14 52
  1. Real Sociedad 33 14 9 10 56-50 +6 51
  2. Valencia 32 11 8 13 44-45 -1 41