42

Primera: Real i Barcelona slavili, Atletico izgubio od fenjeraša i ispao iz utrke za titulu

U 37. kolu Primere Real Madrid i Barcelona su zabilježili pobjede, dok je Atletico Madrid kiksao na gostovanu kod fenjeraša Levantea i ispao iz utrke za titulu.

Barcelona je sa 5:0 u gradskom derbiju savladala Espanyol sa 5:0 golovima Messija (8.), Suareza (52. i 61.), Rafinhe (74.) i Neymara (83.).

Real je nadigrao Valenciju sa 3:2. Golove za Kraljeve su postigli Ronaldo (26., 59.) i Benzma (42.), dok su za Šišmiše pogađali Rodrigo (55.) i Gomes (81.).

Atletico je kiksao kod fenjeraša Levantea, koji je ispao iz lige, izgubivši sa 2:1. Torres je u 2. minuti doveo Jorgandžije u vodstvo, no preokret domaćinu donijeli su Casadesus u 30. i Rossi u 90. minuti susreta.

Ime prvaka Španije za sezonu 2015/2016. ćemo dobiti u idućem kolu. Barcelona gostuje kod Granade, a Real kod Deportiva 14. maja. Barca ima bod više u odnosu na Real.

I u borbi za opstanak bit će veoma zanimljivo. Četiri ekipe se bore za opstanak - Granada, Getafe, Gijon i Rayo, a dvije će igrati u nižem rangu iduće sezone.

Rezultati 37. kola Primere: Barcelona - Espanyol 5:0, Real Madrid - Valencia 3:2, Levante - Atletico 2:1, Cela - Malaga 1:0, Eibar - Betis 1:1, Getafe - Gijon 1:1, Las Palmasn - Athletic 0:0, Sociedad - Rayo 2:1, Sevilla - Granada 1:4, Villarreal - Deportivo 0:2.