0

Primera: Levante uvjerljiv protiv Espanyola

Subotnji program 10. kola španskog prvenstva zaključen je pobjedom nogometaša Levantea protiv Espanyola s 3-0.

Domaći su poveli u 25. minuti pogotkom Nabila El Zhara iz jedanaesterca koji nije trebao biti dosuđen. Snimka je, naime, potvrdila da je Victor Sanchez napravio prekršaj na El Zharu izvan kaznenog prostora. Sudija je to, međutim, previdio, a Levante je poklonjenu priliku iskoristio. Samo dvije minute kasnije već je bilo 2-0, a strijelac je bio Papa Babacar Diawara. U drugom je poluvremenu El Zhar novim pogotkom zaključio priču.

Levanteu je to četvrta pobjeda ove sezone, ali zanimljivo, prva na domaćem terenu.

Spomenimo i da je Granada kao gost savladala Elche s 1-0, a jedini je strijelac bio Manuel Iturra.

Primera, 10. kolo:

Barcelona - Real Madrid 2-1 (Neymar 19, Sanchez 78 / Jese 90+1) Malaga - Celta 0-5 (Lopez 6, 64, Fernandez 23, Nolito 73, Charles 81) Elche - Granada 0-1 (Iturra 26) Levante - Espanyol 3-0 (El Zhar 25 - 11m, 51, Diawara 27)

1. Barcelona 10 9 1 0 30-7 28
  2. Atletico 9 8 0 1 21-7 24
  3. Real Madrid 10 7 1 2 20-11 22
  4. Villarreal 9 5 2 2 15-9 17
  5. Getafe 9 5 1 3 14-11 16
  6. Athletic Bilbao 9 5 1 3 15-13 16
  7. Levante 10 4 4 2 12-14 16
  8. Espanyol 10 4 2 4 12-14 14