1

Primera: Atletico sedmicom pomeo Getafe

Nogometaši Atletico Madrida ekspresno su vratili drugo mjesto Primere koje su samo nakratko prepustili gradskom rivalu Realu. U 14. su kolu igrači Diega Simeonea pomeli Getafe sa 6-0.

Atletico je poveo pogotkom Raula Garcije u 25. minuti, a prednost je povećao 11 minuta kasnije nakon autogola Alberta Lopa. Kola su dodatno ubrzala nizbrdo za goste u 42. minuti kada je drugi žuti karton dobio Juan Valera.

U nastavku je brojčano nadmoćniji Atletico imao lagan posao, pa je tako još jedan pogodak postigao Raul Garcia, dvije je lopte u gol smjestio i David Villa, jednu Adrian, a među strijelce se uspio upisati i oporavljeni Diego Costa koj ije u igru ušao u 61. minuti. Za Brazilca koji je odlučio igrati za špansku reprezentaciju to je 14. ovosezonski pogodak u prvenstvu.

Atletico na domaćem terenu ove sezone tako i dalje ima savršeni učinak: sedam pobjeda u isto toliko utakmica. Za vodećom Barcelonom zaostaje tri boda.

Primera,14. kolo:

Barcelona - Granada 4-0 (Iniesta 20 - 11m, Fabregas 41 - 11m, Sanchez 72, Pedro 89) Real Sociedad - Celta 4-3 (Vela 6, 61, 78, 81 / Rafinha 23, 56, Lopez 28) Almeria - Real Madrid 0-5 (Ronaldo 3, Benzema 61, Bale 71, Isco 75, Morata 80) Atletico - Getafe 7-0 (Raul Garcia 25, 52, Lopo 36-ag, Villa 49, 78, Costa 69, Adrian 90+2)

1. Barcelona 14 13 1 0 42-8 40
  2. Atletico 14 12 1 1 38-9 37
  3. Real Madrid 14 11 1 2 40-17 34
  4. Villarreal 13 7 3 3 21-13 24
  5. Athletic Bilbao 13 7 2 4 20-18 23
  6. Real Sociedad 14 5 5 4 23-20 20
  7. Getafe 14 6 2 6 17-21 20
  8. Valencia 13 5 2 6 17-21 17