0

Primera: Deportivo remizirao sa Sevillom, Betis sa Celtom

(Foto: FC Celta Vigo)
U 14. kolu Primere Deportivo je na svom terenu podijelio bodove sa Sevillom. Bilo je 1:1. Identičnim rezultatom završio je meč između Betisa i Celte Vigo.

Deportivo je poveo golom Pereza u 22. minuti susreta, ali nije uspio sačuvati prednost. Iborra je pogodio za goste u 76. minuti i tako postavio konačan rezultat. U sastavu i na klupi Deportiva, koji već pet ligaških utakmica ne zna za poraz, nije bilo Harisa Medunjanina.

Betis je na domaćem terenu identičnim rezultatom odigrao sa Celtom koja igra odlično u ovoj sezoni. Gosti su poveli preko Bongonde u 25. minuti, a onda su u 48. minuti isključenjem Jonnyja ostali sa igračem manje. Betis je to iskoristio i golom Moline u 82. minuti stigao do boda.