11

Deportivo poražen na domaćem terenu, Medunjanin nije konkurisao za meč

Prvi poraz sezone u španskoj Primeri doživio je danas tim Deportiva iz La Corune. Uspješan gost na Riazoru bio je tim Sportinga iz Giona koji je trijumfovao rezultatom 3:2.

Gosti su u ranoj fazi s dva ekspresna pogotka stigli do kapitalnih 0:2. Dvostruki strijelac u četvrtoj i osmoj minuti bio je Sanabria. U 16. minuti Deportivo je smanjio preko Juanfrana, a već u 28. izjednačio je Alberto.

Do poluvremena gosti postižu i treći, kasnije se ispostavilo pobjedonosni gol, a strijelac je bio Menedez. U timu Deportiva nije bilo Harisa Medunjanina koji nije ni konkurisao za meč.

U drugom današnjem susretu Celta Vigo je rezultatom 2:1 kao gost porazila Sevillu. Nolito i Wass su bili strijelci za goste, dok je jedini pogodak za Sevillu postigao Llorente.