Primera: Betis promašio penal za pobjedu, Athletic spasio remi

1.11.2013. u 09:25
0
5
0
Dvije posljednje utakmice 11. kola španskog nogometnog prvenstva završile su podjelom bodova. Athletic Bilbao i Elche odigrali su 2-2, a Betis i Levante bez golova.
Elche je na gostovanju kod Athletica na San Mamesu vodio 2-0 golovima Davida Lombana i Aarona Nigueza, ali su se domaćini uspjeli vratiti u svega 15 minuta preko Markela Susaete i Artiza Aduriza.

Uprkos tome što je utakmica Betisa i Levantea završila bez golova, nije manjkalo uzbuđenja. Tako je domaćin već od 30. minute igrao bez isključenog Francisca Chice Torresa, ali je svejedno imao priliku za pobjedu. Naime, u 71. minuti je golman Keylor Navas oborio Jorega Molinu u kaznenom prostoru, a ovaj je potom sam krenuo izvesti najstrožu kaznu.

Pokazalo se to lošom odlukom budući je Navas ispravio vlastitu grešku odbranivši Molinin udarac u donji desni ugao.