0

Primera: Betis promašio penal za pobjedu, Athletic spasio remi

Dvije posljednje utakmice 11. kola španskog nogometnog prvenstva završile su podjelom bodova. Athletic Bilbao i Elche odigrali su 2-2, a Betis i Levante bez golova.

Elche je na gostovanju kod Athletica na San Mamesu vodio 2-0 golovima Davida Lombana i Aarona Nigueza, ali su se domaćini uspjeli vratiti u svega 15 minuta preko Markela Susaete i Artiza Aduriza.

Uprkos tome što je utakmica Betisa i Levantea završila bez golova, nije manjkalo uzbuđenja. Tako je domaćin već od 30. minute igrao bez isključenog Francisca Chice Torresa, ali je svejedno imao priliku za pobjedu. Naime, u 71. minuti je golman Keylor Navas oborio Jorega Molinu u kaznenom prostoru, a ovaj je potom sam krenuo izvesti najstrožu kaznu.

Pokazalo se to lošom odlukom budući je Navas ispravio vlastitu grešku odbranivši Molinin udarac u donji desni ugao.

Primera, 11. kolo:

Athletic Bilbao - Elche 2-2 (Laskurain 55, Aduriz 69 / Lomban 9, Aarona 48) Betis - Levante 0-0 Granada - Atletico Madrid 1-2 (Ighalo 90 / Costa 38-11m, Villa 78-11m)

Villarreal - Getafe 0-2 (Marica 5, Sarabia 90+2)

Redoslijed: 1. Barcelona 31, 2. Atletico Madrid 30, 3. Resl Madrid 25, 4. Villarreal 20, 5. Athletic Bilbao 20, 6. Getafe 19, 7. Levante 17...10. Elche 13...18. Betis 9...