Primera: Barcelona pregazila Elche, dva gola i dvije asistencije Messija

24.1.2015. u 19:53
15
33
15
Nogometaši Barcelone su na gostovanju kod Elchea u okviru 20. kola španske Primere upisali visoku pobjedu rezultatom 6:0.
U prvom poluvremenu je postignu jedan pogodak. Odbrana Elchea je kapitulirala u 35. minuti kada je nakon asistencije Xavija za vodstvo Katalonaca pogodio Pique.

Početkom drugog poluvremena je na 2:0 povisio Messi golom iz penala.

Dvije minute kasnije je Elche ostao bez Fajra, koji je isključen zbog drugog žutog, odnosno crvenog kartona.

Messi je u 69. minuti utakmice asistirao Neymaru, koji je pogodio za 3:0 u korist Barcelone.

Brazilac je svoj drugi gol postigao u 71. minuti susreta, a Messi je ponovo bio asistent.

Messi se drugi put na listu strijelaca upisao u 88. minuti nakon asistencije Bartre.

Neymar asistencijom na ovoj utakmici omogućio Pedru u 93. minuti da se upiše na listu strijelaca i postavi konačnih 6:0 za Barcelonu protiv Elchea.

Barcelona je druga na tabeli sa 47 bodova i utakmicom više od prvoplasiranog Real Madrida, koji trenutno bod više.

Elche je na 17. poziciji sa 17 osvojenih bodova.