26

Petarda Barcelone sa Messijevim potpisom

Piše: A. D.
Detalj sa utakmice na Nou Campu (Foto: EPA)
Gradski derbi Barcelone i Espanyola igran u 14. kolu Prmiere na stadion Camp Nou pripao je očekivano domaćem timu rezultatom 5:1.

Početak utakmice nije nagovještavao da će Barca lagano do ubjedljive pobjede pošto je za vodstvo gostiju u 13. minuti pogodio Garcia.

Barcelona do izjednačenja dolazi u posljednjem minutu prvog poluvremena pogotkom Messija koji je sa dvadesetak metara preciznim udarcem matirao gostujućeg golmana.

Isti igrač petoj minuti nastavka nakon asistencije Suareza donosi prednost domaćinu. Tri minute kasnije Pique je zakucao loptu u gol Espanyola nakon centaršuta Rakitića iz kornera.

U 77. minuti Alba je uputio dubinski pas, Pedro je fantastično iskontrolisao loptu, te rutinski pogodio suprotni ugao za 4:1.

Messi je sjajnu partiju krunisao hat trickom nakon prelijepe akcije i dodavanja Pedra.

Barcelona je drugoplasirani tim Primere sa 34 boda, dva manje od lidera Reala, dok je Espanyol na 12. mjestu sa 14 bodova.