1

Primera: Barcelona okrenula 0-2 u devet minuta, hat-trick Pedra

Detalj sa utakmice Getafe - Barcelona (Foto: AFP)
Nogometaši Barcelone upisali su visoku 5-2 pobjedu u sklopu 17. kola španske Primere, u kojem su gostovali kod Getafea.

No nije sve bilo tako lako za ekipu Gerarda Tate Martina. Njegovi su nogometaši "prespavali" prvih 15 minuta utakmice, unutar kojih su primili dva pogotka. Buđenje je trajalo do 34. minute, kada je krenuo Pedro-šou.

Pedro je najprije iskoristio sjajno dodavanje kroz odbranu Cesca Fabregasa i s nekih 18 metara, u padu, sjajno lobovao domaćeg golmana Moyu. Sedam minuta kasnije Andres Iniesta je uposlio Pedra na lijevoj strani šesnaesterca domaćina, ovaj je zaljuljao svog čuvara, a potom neodbranjivo pogodio u suprotan gornji ugao Moyinog gola. Samo dvije minute kasnije Pedro je, nakon što je domaći stoper kratko odbio ubacivanje s lijeve strane, kompletirao svoj hat-trick udarcem iz neposredne blizine.

Nakon takvog preokreta unutar svega devet minuta, jedino je logično bilo da Barcelona u nastavku dovrši posao. To je učinio Fabregas, koji je najprije u 68. minuti pogodio, vjerojatno iz ofsajda, nakon ubacivanja Pedra s desne strane, da bi potom realizirao jedanaesterac četiri minute kasnije.

Pedro je, spomenimo, postao prvi igrač Barcelone koji je ove sezone sudjelovao kod četiri pogotka na jednoj utakmici, te je s tri pogotka preskočio vodeće strijelce ekipe Lionela Messija i Alexisa Sancheza. Pedro na kontu ima 10, a spomenuti dvojac po osam pogodaka u Primeri.

Barcelona se pobjedom ponovno vratila na vrh tabele, koji joj je na 24 sata oduzeo Atletico Madrid. Doduše, oba sastava imaju identičan broj bodova (46), ali Katalonci imaju bolju gol-razliku.

Recimo i da je u ranijoj utakmici još jedan katalonski sastav, Espanyol, bio uspješan, slavivši 4-2 domaću pobjedu  protiv Valladolida. U nastavku večeri na teren će i nogometaši Real Madrida, koji gostuju kod Valencije.

Primera, 17. kolo:

Espanyol – Valladolid 4-2 (Sergio Garcia 5-11m, Stuani 37, 70, Victor Sanchez 37 / Javi Guerra 75, Victor Perez 89) Getafe – Barcelona 2-5 (Sergio Escudero 10, Lopez 15 / Pedro 34, 41, 43, Fabregas 68, 72-11m) Athletic Bilbao – Rayo Vallecano (kasnije) Celta – Osasuna Valencia – Real Madrid

Tabela: 1. Barcelona 46 (17 utakmica), 2. Atletico Madrid 46, 3. Real Madrid 38 (-1), 4. Athletic Bilbao 30 (-1), 5. Real Sociedad 29...