2

Primera: Barcelona uvjerljiva u pobjedi, hat-trick Sancheza

Alexis Sanchez (Foto: AFP)
Nogometaši Barcelone vratili su se na čelo Primerine tabele koje su samo na jedan dan prepustili Atletico Madridu.

Na Camp Nou Barcelona je slavila uvjerljivu 4-0 pobjedu protiv Elchea u sklopu 18. ligaškog kola, a apsolutni junak susreta bio je Alexis Sanchez s tri postignuta gola.

Prvi je postigao već u sedmoj minuti na dodavanje Jordija Albe, kod drugog mu je asistirao Pedro, a posebno je lijep bio njegov treći gol koji je postigao iz slobodnog udarca s više od 25 metara.

Jedan je gol za Barcelonu postigao i Pedro Rodriguez kojem je kod gola asistirao Cesc Fabregas. Početkom drugog poluvremena među strijelce se s bijele tačke mogao upisati i Xavi, ali je njegov udarac bio neprecizan.

Za Barcelonu u ovom susretu nije zaigrao Lionel Messi iako se oporavio od povrede bedrenog mišića. Messi nije bio niti na klupi, dok je Neymar u igru ušao tek u 81. minuti.

Primera, 18. kolo:

Barcelona - Elche 4-0 (Sanchez 7, 63, 69, Pedro 16)

Sevilla - Getafe 3-0 (Vitolo 34, Bacca 55, Rakitić 77) Osasuna - Espanyol Real Sociedad - Athletic Bilbao

Redoslijed: 1. Barcelona 49, 2. Atletico Madrid 49, 3. Real Madrid 41 (-1), 4. Athletic Bilbao 33 (-1), 5. Real Sociedad 29 (-1)...