170

Prijateljska utakmica: Željezničar pobijedio ekipu Metkovića rezultatom 8:1

Piše: D. B.
Željezničar i Metković su danas u Međugorju odigrali prijateljsku utakmicu u kojoj su Plavi pobijedili rezultatom 8:1.

Za Željezničar su u utakmici protiv Metkovića od prve minute zaigrali Antolović, Stanić, Fejzić, Hasanović, E. Čolić, Jamak, Zolotić, Brković, Bučan, Ramić i Selimović, Plavi su u vodstvo došli u prvim minutama susreta, a strijelac je bio Ramić.

Igrači Metkovića su u nastavku uspjeli izjednačiti rezultat, ali samo zakratko, jer je Ramić svojim drugim pogotkom na ovoj utakmici donio novu prednost Željezničaru. Treći gol za Plave postigao je Elvir Čolić. Svoj hat-trick je potom postigao Ramić pogodivši za 4:1 u korist Željezničara. Mrežu Metkovića su potom pogodili Svraka i Selimović.

Priliku za igru u redovima Plavih dobio je i Ivan Roso, nogometaš koji je trenutno na probi. Drugim golom Selimovića na ovoj utakmici Željezničar je poveo rezultatom 7:1. Osmi pogodak za tim iz Doline ćupova postigao je Bajić i tako postavio konačan rezultat ove utakmice.

Bila je ovo nova visoka pobjeda Željezničara na pripremama, nakon što su Plavi pobijedili Turbinu rezultaotm 10:1.