89

Premijer liga BiH: Travnik na Piroti savladao Široki Brijeg

Piše: N. J.
Nogometaši Travnika savladali su danas na svome terenu ekipu Širokog Brijega 2:1 u posljednjoj utakmici 10. kola Premijer lige BiH.

Domaći tim je poveo golom Feđe Dudića, koji je mrežu gostiju pogodio u 27. minuti.

Široki je nakon primljenog gola krenuo ofanzivnije ka golu Travnika, te su do kraja prvog dijela imali prilike za izjednačenje, ali nisu uspjeli postići pogodak, te se na odmor otišlo uz prednost Travnika 1:0.

Prvih deset minuta drugog poluvremena proteklo je bez većih uzbuđenja. U 61. minuti na semaforu je pisalo 2:0 za Travnik. Ponovo je strijelac bio Feđa Dudić.

Deset minuta kasnije, Ivanković je smanjio rezultat na 2:1, a taj rezultat je ostao i do kraja meča. Tako je Travnik osvojio nova tri boda, a Široki Brijeg upisao prvi poraz u ovoj premijerligaškoj sezoni.

BHT Premijer liga, 10. kolo:

nedjelja:

Borac - Željezničar 1:0 Sarajevo - Slavija 3:0 Drina - Sloboda 0:0 Zvijezda - Vitez 1:1 Čelik - Olimpic 0:1 Mladost - Zrinjski 0:2 Velež - Radnik 3:0