22

Premijer liga BiH: Čelik slavio u Vrapčićima, remiji Širokog i Zrinjskog

Piše: N. J.
Vitez - Radnik (Foto: Klix.ba)
Odigrano je pet utakmica 19. kola nogometne Premijer lige, posljednjeg u jesenjem dijelu sezone. Čelik je slavio u gostima kod Veleža, a Vitez kao domaćin protiv Travnika. Zvijezda i Slavija su remizirali, baš kao i Travnik i Zrinjski te Rudar i Široki Brijeg.

Vitez - Radnik 3:0

Brekalo je u 45. minuti doveo u vodstvo tim Viteza protiv bijeljinskog Radnika. U 51. minuti Kapetan je udvostručio prednost domaće ekipe, nakon što je izbjegao ofsajd zamku i poentirao za 2:0. Dilaver je u posljednjim trenucima susreta pogodio za konačnih 3:0.

Velež - Čelik 0:2

Mešanović je u 54. minuti doveo goste u vodstvo 1:0. Samo dvije minute kasnije isti igrač ponovo je zatresao mrežu Veleža i doveo Čelik u vodstvo 2:0.

Travnik - Zrinjski 1:1

Zrinjski je poveo golom Crnova u 56. minuti susreta, a Ramić je nakon kornera poravnao rezultat na 1:1 u 62. minuti.

Utakmice Zvijezda - Slavija i Rudar - Široki Brijeg završene su bez golova.

Od 14 sati igra se utakmica Željezničar - Borac na Grbavici, dok od 17 sati Sarajevo na Koševu dočekuje ekipu Leotara. U nedjelju od 13 sati igraju Mladost i Olimpic.