0

Premijer liga BiH: Borac minimalnim rezultatom porazio Travnik

Piše: A. D.
Posljednji meč 18. kola BHT Premijer lige BiH između Borca i Travnika igran na Gradskom stadionu u Banjoj Luci pripao je domaćem timu rezultatom 1:0.

Utakmicu su prilikama za goste otvorili Zaimović i Hasečić, dok je prvu priliku za Borac u devetoj minuti propustio Dujaković nakon kornera sa lijeve strane.

U 21. minuti zatresla se Nurkovićeva mreža. Strijelac za 1:0 bio je Jović nakon asistencije Žeravice. Pet minuta kasnije golu Travnika prijetio je Pilipović.

U finišu prvog dijela Travnik je prijetio preko Hasečića. U nastavku je prva ozbiljna situacija zabilježena tek u 64. minuti kada su gosti zaprijetili preko Sadikovića. Dvije minute kasnije veliku priliku za izjednačenje propustio je Feđa Dudić.

U 68. minuti ponovo je opasan Hasečić, a malo poslije i Sadiković, ali se mreža Asmira Avdukića nije zatresla. Do kraja utakmice gosti ipak nisu uspjeli do gola, pa su fudbaleri Borca uspjeh u Kupu BiH krunisali novim bodovima u Premijer ligi BiH.