0

Premiership: Stoke remizirao sa Sunderlandom, Begović kumovao pogotku Wickhama

Današnji program u Premiershipu u terminu od 13:45 sati otvorili su Southampton i Tottenham.

Meč je okončan rezultatom 2:2. Pelle je postigao pogodak za rano vodstvo domaćina, da bi do kraja poluvremena Lamela izjednačio na 1:1. Pelle svojim drugim pogotkom otvara drugo poluvrijeme, da bi konačnih 2:2 postavio Chadli dvadeset minuta prije kraja.

Derbi začelja između fenjeraša Burnleyja i Leicestera pripao je gostujućem Leicesteru minimalnim rezultatom uz autogol Duffa. Prethodno je kod domaćih Taylor propustio realizovati jedanaesterac.

Trijumf na gostovanju kod Crystal Palacea rezultatom 2:0 ostvario je tim Hull Cityja. Strijelac za važne bodove u dva navrata bio je N'doye.

Newcastle je u ranoj fazi na domaćem terenu poveo protiv Swanseaja golom Pereza, da bi u nastavku preokret za konačnih 1:3 iskreirali Oliveira, Sigurdsson i Sung – Yong. U samom finišu konačnih 2:3 postavio je De Jong.

Stoke na domaćem terenu nije uspio pobijediti Sunderland. Gosti su poveli nakon velike greške našeg Asmira Begovića golom Wickhama. Do kraja je izjednačio Charlie Adam.

Rezultati:

Southampton – Tottenham 2:2 Burnley – Leicester 0:1 Crystal Palace – Hull City 0:2 Newcastle – Swansea 2:3 QPR – West Ham 0:0 Stoke – Sunderland 1:1 WBA – Liverpool 0:0