0

Premiership: Everton uspješan protiv QPR-a, Bešić bez nastupa, Chelsea bolji od Hulla

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Posljednja dva meča 30. kola Premiershipa koja su na programu bila danas pripala su gostujućim timovima. Radovali su se fudbaleri Chelseaja i Evertona.

Plavci su rezultatom 3:2 porazili Hull City. Već u drugoj minuti utakmice Costa je dodao do Hazarda, Belgijanac se namjestio i preciznim udarcem lijevom nogom zatresao mrežu Hulla. Sedam minuta poslije prelijep pogodak za 0:2 postigao je Diego Costa preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane.

U 26. minuti Hull postiže pogodak za 1:2 nakon lijepe akcije koja je išla po lijevoj strani preko Robertsona kojemu je pripala uloga asistenta, dok je realizator bio Elmohamady. Tek što je Chelsea pošao sa centra domaći tim je došao do izjednačujućeg pogotka. Poklon golmana Courtoisa iskoristio je Hernandez.

Gosti su do pobjedonosnog pogotka došli u 77. minuti golom Ramyja.

U drugom današnjem susretu Everton je kao gost rezultatom 2:1 porazio QPR. Karamele su povele pogotkom Colemana u 18. minuti, izjednačio je Vargas u 65., a trijumf Evertonu u 77. minuti donio je Lennon. Muhamed Bešić nije ulazio u igru u pobjedničkom timu.