0

Premierliga: Remi Arsenala i Uniteda, Redsi do pobjede u sudačkoj nadoknadi

Nogometaši Arsenala propustili su priliku vratiti se na vrh Premierlige. U derbiju 26. kola na svome Emiratesu su odigrali 0-0 protiv Manchester Uniteda.

Mnogi su klubovi ove sezone rušili posrnuli Moyesov Manchester United, ali Topnicima to nije uspjelo ni u drugom pokušaju. Na Old Traffordu su prije nekoliko mjeseci izgubili s 1-0, a pred svojim su navijačima uspjeli doći samo do boda, pa tako i dalje gledaju u leđa vodećem Chelseaju.

Bio je Arsenal ukupno gledajući bolja ekipa, imao je više prilika i udaraca prema golu, ali to mu na koncu nije donijelo pobjedu. Štaviše, mogao je ostati i bez svega jer je njegov nekadašnji kapiten Robin van Persie u drugom poluvremenu pogodio prečku, a i na samom je početku utakmice imao stopostotnu priliku.

Izostanak pobjede Arsenala, kao i jučerašnji kis Chelseaja kod West Bromwicha (1-1) iskoristio je Liverpool koji je slavio na gostovanju kod Fulhama s 3-2. Dvaput su Redsi gubili, prvi put već od osme minute nakon nespretnog autogola Koloa Tourea, ali su se prvoj minuti sudačke nadoknade dokopali pobjede iz penala koji je realizirao Steven Gerrard. Kaznenom udarcu je prethodio prekršaj Sasche Riethera nad Danielom Sturridgeom, strijelcem prvog pogotka za Liverpool. Redsi su se na ovaj način približili samo na četiri boda vodećem Chelseaju, odnosno na tri Arsenalu.

Tri boda manje od Liverpoola ima Tottenham koji je u srijedu slavio kod Newcastlea s uvjerljivih 4-0, uz dva gola Emmanuela Adebayora.

Inače, u srijedu su se trebale igrati i utakmice Manchester City - Sunderland, te Everton - Crystal Palace, ali su morale biti odgođene zbog olujnog vjetra koji je puhao u tom dijelu Engleske. City tako i dalje zaostaje tri boda za Chelseajem, ali uz utakmicu manje.

Premierliga, 26. kolo:

Arsenal - Manchester United 0-0 Newcastle - Tottenham 0-4 (Adebayor 19, 82, Paulinho 53, Chadli 88) Stoke - Swansea 1-1 (Crouch 17 / Chico 52) Fulham - Liverpool 2-3 (Toure 8-ag, Richardson 63 / Sturridge 41, Coutinho 72, Gerrard 90+1 - 11m)