2

Premierliga: Hull prvi put pobijedio Liverpool

David Meyler
Treći poraz u sezoni doživjeli su nogometaši Liverpoola. U 13. kolu Premierlige na svome ih je KC Stadiumu savladao Hull City s 3-1.

Domaći su poveli u 20. minuti kada je Jake Livermore pucao s 20-ak metara, a lopta je zakačila jednog od gostujućih odbrambenih i prevarila Simona Mignoleta. Samo sedam minuta kasnije lijepim je pogotkom iz slobodnog udarca izjednačio kapiten ''redsa'' Steven Gerrard.

Drugo je poluvrijeme ipak donijelo radost domaćim navijačima. U 72. je minuti David Meyler pogodio iskosa s lijeve strane, a priča je zaključena u 87. minuti kada je Martin Škrtel, u nastojanju da zaustavi udarac Toma Huddlestonea, glavom zabio loptu u vlastitu mrežu.

U 17. međusobnom okršaju protiv Liverpoola, računajući sva takmičenja, Hull je tako došao do prve pobjede. ''Redsi'' su ovim porazom pali na treće mjesto, a mogli bi i dodatno nazadovati ovisno o ishodima preostalih utakmica ovoga kola.

Premierliga, 13. kolo:

Hull City - Liverpool 3-1 (Livermore 20, Meyler 72, Škrtel 87-ag / Gerrard 27) Tottenham - Manchester United 2-2 (Walker 18, Sandro 54 / Rooney 32, 57-11m)