0

Premierliga: Dawson pogodio za trijumf Hulla nad Liverpoolom

(Foto: EPA)
U 33. kolu engleske Premierlige Hull je bio domaćin Liverpoolu te je pobijedio rezultatom 1:0.

Hull je kao domaćin prvi zaprijetio na večerašnjoj utakmici. N'Doye je u 7. minuti uputio udarac glavom nakon centaršuta, ali je pogodak spriječio golman Liverpoola Mignolet sjajnom odbranom.

Gosti su uzvratili u 20. minuti kada je nakon kornera šutirao Coutinho, čiji je udarac dobranio golman Hulla Steve Harper. Sedam minuta kasnije je na drugoj strani pravovremenim istrčavanjem opasnost ispred svog gola otklonio golman Mignolet. Čuvar mreže Redsa je sjajno intervenisao nakon pokušaja glavom Livermorea u istoj minuti.

Igrala se 33. minuta kada je Couthino šutirao sa dvadesetak metara, no, ponovo se istakao Harper i sačuvao svoju mrežu.

Hull je poveo u 33. minuti golom Michaela Dawsona, koji je pogodio glavom nakon centaršuta Ahmeda Elmohamadyja.

Mogao je Liverpool do izjednačenja u 41. minuti, ali Jordan Henderson nije iskoristio zicer, tačnije, Harper je ponovo odlično odbranio.

Nakon prvog poluvremena je Hull imao minimalnu prednost protiv Liverpoola.

U nastavku utakmice prvi su ozbiljno zaprijetili Redsi i to preko Hendersona, čiji je udarac odbranio Harper. Henderson je u 72. minuti ponovo pokušao savladati Harpera, ali je golman Hulla bio uspješniji.

Na drugoj strani je u 75. minuti nakon kornera pokušao Chester, čiji je udarac završio u bloku Liverpoolove odbrane.

Redsi su bili blizu izjednačenja u 83. minuti, ali je snažan udarac Sterlinga uspio odbraniti golman Harper i sačuvati vodstvo svog tima. Posljednju priliku na susretu propustio je Hullov nogometaš Huddlestone u 89. minuti utakmice.

Hull je na kraju zasluženo pobijedio Liverpool rezultatom 1:0.