3

Premierliga: Adam pobijedio Manchester United, Southampton uvjerljiv

Charlie Adam (Foto: EPA)
U 24. premierligaškom kolu Stoke City je na svojem Britannia Stadiumu savladao Manchester United 2-1 golovima Charliea Adama.

Sjajnu je partiju odigrao bivši vezni igrač Liverpoola. U 38. minuti njegov je slobodni udarac pogodio Michaela Carricka i uz odbijanje završio u Unitedovoj mreži, a u 52. minuti torpedirao je gol Davida De Gee s 18 metara. Njegov udarac ljevicom završio je neobranjivo u samim rašljama.

Jedini gol za aktualne prvake zabio je Robin van Persie u 47. minuti na dodavanje Juana Mate, u tom trenutku za 1-1. Iako je United u ovom susretu zaigrao sa svim najvećim zvijezdama (Van Persie, Rooney i Mata), svejedno nije uspio izbjeći već osmi ovosezonski poraz.

Hull City remizirao je na domaćem terenu protiv Tottenhama 1-1. Gol za Hull City dao je Shane Long nakon sjajne solo-akcije, dok je strijelac za "spurse" bio Paulinho.

Southampton je slavio u gostima kod Fulhama 3-0 golovima Adama Lallane, Rickiea Lamberta i Jaya Rodrigueza, dok je Everton na svom Goodison Parku uspio preokrenuti zaostatak 0-1 protiv Aston Ville u 2-1 pobjedu golovima Stevena Naismitha i Kevina Mirallasa u završnici.

Dodajmo i da je vrijednu pobjedu, tek petu ovosezonsku, upisao i dosad posljednjeplasirani Cardiff koji je s 2-1 savladao Norwich i prestigao Fulham na pretposljednjem mjestu. Golove za Cardiff dali su Craig Bellamy i Kenwyne Jones u razmaku od jedne minute drugog poluvremena.

Premierliga, 24. kolo:

Cardiff - Norwich 2-1 (Bellamy 49, Jones 51 / Snodgrass 5) Everton - Aston Villa 2-1 (Naismith 74, Mirallas 85 / Bacuna 34) Fulham - Southampton 0-3 (Lallana 64, Lambert 70, Rodriguez 76) Hull City - Tottenham 1-1 (Long 12 / Paulinho 62) Stoke City - Manchester United 2-1 (Adam 38, 52 / Van Persie 47) Newcastle - Sunderland 0-3 (Borini 19 - 11m, Johnson 23, Colback 80) West Ham - Swansea 2-0 (Nolan 26, 45+1)

Redoslijed: 1. Manchester City 53 (-1), 2. Arsenal 52 (-1), 3. Chelsea 50 (-1), 4. Liverpool 46 (-1), 5. Everton 45...