U Švicarskoj
22

Postignut je prvi gol u ovoj sezoni Lige prvaka, trebale su samo nepune tri minute

Francuski nogometaš Mohamed Simakan postigao je prvi pogodak u ovoj sezoni Lige prvaka, a uradio je to već u trećoj minuti duela protiv Young Boysa.

Nakon ubačaja iz kornera s desne strane, Simakan je bio na prvoj stativi i zahvatio je loptu, ona na putu prema golu pogađa jednog igrača Young Boysa, dodatno mijenja smjer, čak je i iznenadila domaćeg golmana i završila u mreži. Gol možete pogledati ovdje.

U terminu od 18:45 sati počela su dva meča 1. kola grupne faze Lige prvaka, a iako meč na San Siru između Milana i Newcastlea privlači nešto više pažnje, prvi gol je postignut u Švicarskoj.
Podsjećamo, Leipzig i Young Boys u grupi još igraju sa Manchester Cityjem i Crvenom zvezdom, koji će svom meč na Etihadu igrati večeras.

S druge strane, u grupi s Milanom i Newcastleom su PSG i Borussia Dortmund, a oni će svoj susret također igrati večeras.