Kvalifikacije za SP
0

Portugalci slavili u Bakuu sa 2:0

TOTALSPORT
Bez suspendiranog Cristiana Ronalda portugalska nogometna reprezentacija slavila je na gostovanju kod Azerbedžana u Bakuu 2-0.

Oba su gola Portugalci postigli drugom poluvremenu i to u trenucima kada su imali brojčanu nadmoć. Naime, u 55. minuti je isključen Raul Alijev, tačnije zaslužio je drugi žuti karton zbog udaranja Pepea lakom u glavu prilikom skoka.

Osam minuta kasnije Portugalci su poveli preko Brune Alvesa koji je postigao gol glavom nakon ubacivanja Joaa Moutinha iz kornera. Konačnih 2-0 postavio je Hugo Almeida, također glavom s ruba peterca nakon asistencije Fabija Conetraa.

Pobjedom je Portugal preskočio Izrael na drugom mjestu tabele grupe F s tri boda i utakmicom više.

U grupi D Estonija je na domaćem terenu također s 2-0 savladala Andoru golovima Henrija Aniera i Joela Lindperea i ostvarila drugu pobjedu u kvalifikacijskom ciklusu.

Kvalifikacije za SP:

grupa D:

Estonija - Andora 2-0 (Anier 45+1, Lindpere 61) kasnije: Turska - Mađarska Holandija - Rumunija

Redoslijed: 1. Holandija 15 (5), 2. Mađarska 10 (5), 3. Rumunija 10 (5), 4. Turska 6 (5), 5. Estonija 6 (6), 6. Andora 0

grupa F:

Azerbejdžan - Portugal 0-2 (Alves 63, Almeida 79) Sjeverna Irska - Izrael (kasnije)

Redoslijed: 1. Rusija 12 (4), 2. Portugal 11 (6), 3. Izrael 8 (5), 4. Sjeverna Irska 3 (4), 5. Azerbejdžan 3 (5), 6. Luksemburg 2 (5)