Cristiano Ronaldo
0

"Portugal je dobar, ali nije fantastičan"

Sarajevo-x.com
Za igrača Real Madrida, Cristiana Ronalda, nerealno je da reprezentacija Portugala, u kojoj i sam igra, osvoji Svjetsko prvenstvo 2010. godine u Južnoj Africi. Posebno ako se uzme u obzir da još uvijek nisu ni ovjerili kartu za odlazak na ovo takmičenje.

Da bi to postigli, bit će potrebno da 14. i 18. novembra savladaju "zmajeve" Ćire Blaževića.

"To jeste san. Najbolji osjećaj za jednog nogometaša je kad postane svjetski šampion", kaže Ronaldo u intervjuu za Bild. "Portugal ima dobar tim, ali ne fantastičan. A titulu prvaka možete uzeti samo fantastičnim igrama."

Podsjetimo, Portugal se našao u drugoj fazi kvalifikacija, nakon što je u svojoj grupi osvojio drugo mjesto, baš kao i Bosna i Hercegovina. Osiguravanje plasmana na jug Afrike sigurno im neće ići lako kao što su planirali, iako su u Njemačkoj 2006. bili četvrta reprezentacija u svijetu.