Liga prvaka
6

Porto drugi put stigao u vodstvo protiv Rome, trenutni rezultat nas vodi u produžetke

Daniele De Rossi (Foto: EPA-EFE)
Ekipa Porta trenutno vodi protiv Rome rezultatom 2:1 u uzvratnom meču osmine finala Lige prvaka.

Porto je u vodstvo stigao u 26. minuti. Manolas je izgubio loptu, ona stiže do Marege koji upošljava Soaresa, a napadač domaćih rutinski postiže pogodak za erupciju oduševljenja na Dragão stadionu.

Samo 11 minuta nakon toga, Roma stiže do poravnanja. Perrotti je srušen u kaznenom prostoru, sudija Čakir pokazuje na bijelu tačku odakle je siguran realizator bio De Rossi koji Casillasa šalje u jednu, a loptu u drugu stranu.

Na početku drugog poluvremena Porto je stigao i do drugog pogotka, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Marega.

U prvom meču koji je odigran u Rimu Roma je slavila rezultatom 2:1.