Prijateljske
0

VIDEO / Porazi Manchester Uniteda i Cityja

Dva mančesterska nogometna prvoligaša, United i City, poraženi su u svojim pripremnim dvobojima pred početak nove sezone engleskog Premiershipa.

U nedjeljnoj prijateljskoj utakmici odigranoj u Kansas Cityju domaći Wizardsi pobijedili su Manchester United 2-1 uz gol i asistenciju Keija Kamare. Davy Arnaud zabio je u 11. minuti prije no što je u 41. Dimitar Berbatov poravnao s bijele tačke nakon prekršaja kojeg je sam izborio. Za nedozvoljeno zaustavljanje suparnika Jimmy Conrad kažnjen je crvenim kartonom.

Ipak, sve to Manchester United nije uspio iskoristiti. Štaviše, Kamara je već u sljedećoj minuti glavom nakon udarca iz ugla pogodio za pobjedu svoje ekipe pred 52.342 gledatelja na stadionu Arrowhead. Ostaje dvojbeno je li lopta odbivši se od prečke prešla crtu.

United je igrao u sastavu: Amos - Rafael, Smalling, J.Evans, De Laet (Fabio 76) - Nani (Obertan 69), Scholes, Gibson (Cleverley 69), Giggs - Berbatov (Welbeck 76), Diouf (Macheda 69).

Istim rezultatom kao i United poražen je Manchester City i to u Harrisonu (New Jersey) gdje su bolji bili New York Red Bullsi, nova momčad Thierryja Henryja.

Golove za američki nogometni klub postigli su Macoumba Kandji (sedma minuta) i Dane Richards (70.) šutom s 25 metara. Rezultat je na 1-1 izjednačio u 55. Jo.

City je igrao u sastavu: Hart (Taylor 46), Onuoha, Boyata (Lescott 63), Mee (Toure 63), Bridge (Bellamy 82), Tutte, Kay (Zabaleta 81), Ireland (Cunningham 46), Tchuimeni-Nimely, Jo (A. Johnson 63), Adebayor.

Prijateljske utakmice:

Kansas City Wizards - Manchester United 2-1 (Arnaud 11, Kamara 42 / Berbatov 41 - 11m) New York Red Bulls - Manchester City 2-1 (Kandji 7, Richards 70 / Jo 55)