65

Poraz Barcelone u Kupu Kralja, Ahtletic Bilbao slavio s dva igrača manje

U prvoj utakmici osmine finala Kupa Kralja Athletic Bilbao je pobijedio Barcelonu 2:1.

Barcelona je utakmicu počela u najjačem sastavu, s Messijem, Neymarom i Suarezom u vrhu napada. Ipak, već u prvih pola sata primili su dva pogotka.

Prvo je u 25. minuti za Bilbao pogodio Aduriz, a samo tri minute kasnije na 2:0 povećao je Williams.

Početkom drugog poluvremena, u 52. minuti Messi je smanjio razliku na 2:1, a to je bio i konačan rezultat susreta.

Meč je obilježio veliki broj kartona. Igrači Barcelone su dobili četiri žuta kartona, dok su domaći fudbaleri dobili tri žuta i dva crvena kartona. Ipak, ni dva igrača više Barceloni nisu bila dovoljna da izvuče povoljniji rezultat u prvoj utakmici osmine finala Kupa Kralja.