Mnogo uzbuđenja
44

Poluvrijeme u Ligi prvaka: Dedićev Salzburg u teškoj situaciji, u Berlinu pravi spektakl

D. P.
Spektakl u Berlinu pred 75.000 ljudi (Foto: Twitter)
Utakmice drugog kola Lige prvaka igraju se večeras i sutra, a u prvom terminu od 18:45 počele su dvije utakmice, u Salzburgu i Berlinu.

Red Bull Salzburg našeg Amara Dedića na poluvremenu gubi rezultatom 0:2 od Real Sociedada i nalazi se u prilično teškoj situaciji.

Nakon pobjede u prvom kolu protiv Benfice, Salzburg je sada na 45 minuta od prvog poraza, a i u ovom meču reprezentativac BiH Amar Dedić je kapiten Salzburga.

Gosti su poveli u sedmoj minuti golom Mikela Oyarzabala, da bi Brais Mendez povećao prednost na 2:0 za goste u 27. minuti. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

U drugom meču programa imamo pravi spektakl. Union Berlin je domaćin Bragi i ima prednost na poluvremenu rezultatom 2:1 u prvoj u historiji kluba utakmici u Ligi prvaka kod kuće. Na Olimpijskom stadionu u Berlinu okupilo se čak 75.000 ljudi.
Navijači domaćeg tima napravili su pravi spektakl u utakmici koju će pamtiti zauvijek, a također im i rezultat ide "na ruku" pošto je golove za vodstvo na poluvremenu postigao Sheraldo Becker.

Beckerov uvodni gol bio je i prvi u historiji Union Berlina u Ligi prvaka, a isti igrač je u 37. minuti pogodio za 2:0 i pravo oduševljenje 75.000 navijača u glavnom njemačkom gradu. Do odlaska na odmor nadu gostima vratio je Seiku Niakite.