Gol za pamćenje
978

Pogledajte Štilićevu majstoriju snimljenu iz zraka koja je "zapalila" južnu tribinu na Koševu

Pogodak Semira Štilića u 120. ligaškom sarajevskom derbjiu kojim je izjednačio rezultat na 1:1 donio je veliko slavlje navijačima Željezničara na južnoj tribini, a pomenutu situaciju snimili smo iz zraka iz kojeg se na jedan sjajan način vidi majstorija ovog veznog igrača.

Štilić je pogodak postigao u 30. minuti derbija protiv Sarajeva u trenutku kada je Bordo tim imao prednost od 1:0, a tim je ujedno i započeo preokret svoje ekipe koja je na kraju slavila rezultatom 3:1.

Nakon pogotka Štilića, na južnoj tribini najvećeg bh. stadiona uslijedila je erupcija oduševljenja među najvatrenijim navijačima Plavih.

Za Štilića je ovo bio sedmi pogodak u sezoni, a u 70. minuti drugog poluvremena s bijele tačke je postigao i osmi gol i tako stavio tačku na derbi 18. kola Premijer lige BiH.

Željezničar je ovom pobjedom preuzeo vrh tabele s istim brojem bodova kao i Sarajevo, ali boljom gol-razlikom i međusobnim omjerom.