23

Pogledajte start Šimunića nad Sulejmanijem zbog kojeg je dobio crveni karton

Piše: E. Isanović
Srbija i Hrvatska odigrali su 1:1 na Marakani u okviru kvalifikacija za plasman na Mundijal. Prvo je goste u vodstvo doveo Mandžukić u 53. minuti. Prednost Kockastih trajala je 13 minuta, a onda je poravnao Mitrović.

Na najvećem stadionu u Srbiji vidjeli smo vitešku borbu. Obje reprezentacije dobile su po jedan crveni karton.

Nemanja Matić je u 75. minuti zaradio drugi žuti karton. Nakon toga Hrvatska je krenula snažno kako bi sa igračem više u polju postigla pogodak.

Ipak, u 80. minuti Orlovi nakon kornera imaju odličnu priliku za kontranapad. Brzonogi Miralem Sulejmani krenu je prema polovini gostiju, ali ga je brutalnim startom zaustavio Josip Šimunić koji je zaradio crveni karton.

Bodom na marakani Hrvatska je osigurala baraž, dok je Srbija izgubila šanse da se domogne druge pozicije.