Veliki preokret
28

Pogledajte kako je očajni United nakon nevjerovatne ludnice izgubio u Danskoj

Detalj s utakmice u Danskoj (Foto: EPA-EFE)
Kopenhagen je sinoć nakon ludnice u Danskoj pobijedio Manchester United rezultatom 4:3, iako su gosti imali prednost od 2:0 golovima Hojlunda koji se raspucao protiv svog bivšeg kluba.
Međutim, jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 42. minuti kada je isključen Rashford i to nakon pregleda video snimke.

Samo tri minute kasnije domaćin je smanjio preko Elyounoussija, a u devetoj minuti nadoknade prvog poluvremena domaćin je uspio izjednačiti iz penala kojeg je skrivio Maguire igrajući rukom. Strijelac je bio Goncalves.

I gosti su 69. minuti dobili penal zbog igranja rukom, a precizan je bio Bruno Fernandes za novo vodstvo do 3:2.

Međutim, Danci su do kraja susreta golovima Leragera (83. minuta) i Bardghjia (87.) okrenuli rezultat i ostali u igri za prolaz u nokaut fazu.

Na tabeli ove grupe Lige prvaka vodi Bayern s 12 bodova, Kopenhagen i Galatasaray imaju po četiri boda, a United je posljednji s tri boda.