Nevjerovatan povratak
13

Pogledajte kako je Juventus za osam minuta nadoknadio 3:0 u nezaboravnom derbiju Serije A

D. P.
Sjajna zabava na Dall'Ari (Foto: EPA-EFE)
Iako su oba tima izborila Ligu prvaka i nisu bila pod velikim rezultatskim imperativom, borba za prestiž Bologne i Juventusa (3:3) ponudila je fantastičan nogomet i zabavu.

Bologna i Juventus su na trećem i četvrtom mjestu u Seriji A, poravnati sa po 68 bodova. U takvoj situaciji sinoć su pružili fenomenalnu utakmicu koja je na kraju zamalo svjedočila nevjerovatnom preokretu.

Ove sezone sjajna Bologna imala je tri gola prednosti do same završnice. Dva gola Riccarda Calafiorija i jedan Santiaga Castra donijeli su domaćinu ubjedljivu prednost u ranoj fazi utakmice.

No, gosti se nisu predali. Kada su svi očekivali ubjedljiv trijumf Bologne, Juventus se vratio za samo osam minuta.

Stara dama je postigla nevjerovatna tri gola za osam minuta i na kraju došla do boda, a mogla je i do sva tri jer je bilo prilike za toga.

Po gol su postigli Federico Chiesa, Arkadiusz Milik i Kenan Yildiz u rasponu od 76. do 84. minute za pravu zabavu i odličan derbi na Renato Dall'Ari u Bologni.

Kako je sve to izgledalo, pogledajte u umetnutom prilogu Arene Sport.