8

Počela Primera: Kenan Kodro igrao u remiju Osasune i Malage, Deportivo bolji od Eibara

U prvoj utakmici nove sezone španske Primere Malaga je na svojoj La Rosaledi remizirala protiv Osasune (1:1).

Osasuna je tako u prvom meču nakon povratka u Primeru upisala bod. Jedan od ključnih igrača Osasune u povratku u Primeru bio je potencijalni bh. reprezentativac Kenan Kodro, sin Mehe Kodre.

Mladi bh. napadač danas slavi 23. rođendan i proslavio ga je debitantskim nastupom u Primeri. Kodro je u remiju Malage i Osasune igrao do 77. minute kada ga je zamijenio Romero.

Malaga je povela golom Juanpija u 56. minuti, a konačnih 1:1 postavio je rezervista Merida koji je na teren ušao u 71. minuti, a gol je postigao u 85. minuti.

Deportivo La Coruna je na domaćem terenu rezultatom 2:1 savladao Eibar. Mosquera (69') i Perez (87' penal) bili su strijelci za Deportivo, dok je gol za goste postigao Ramis u 55. minuti.