Premiership
0

Pobjede oba Manchestera, Džeko igrao nekoliko minuta

Manchester United pobijedio je na Old Traffordu Norwich City s 2-0 u 7. kolu engleskog prvenstva, dok je Manchester City slavio u gostima kod Blackburna s 4-0. Bh. reprezentativac Edin Džeko za Manchester City odigrao je svega nekoliko minuta u finišu utakmice, zamijenivši Balotellija

Oba mančesterska kluba, koji predvode tabelu, sada s 19 bodova, su pobjede osigurali u drugom poluvremenu.

Wayne Rooney, prvi strijelac prvenstva s devet golova, ovoga puta nije bio strijelac, ali je asistirao Andersonu u 68. minuti za vodstvo ''crvenih vragova''. Potvrdu pobjede domaćina donio je Welbeck pogotkom iz kontre u 87. minuti. Dugo je Manchester United lomio otpor Norwicha koji se pokazao kao vrlo žilav suparnik, ali ipak nije uspio kreirati senzaciju.

Manchester City bio je uvjerljiv gost kod Blackburna i slavio s 4-0, iako su mreže u prvom poluvremenu mirovale. Domaću ekipu načeo je krasnim golom lijevom nogom izvan kaznenog prostora Adam Johnson u 56. minuti. Važnu ulogu u uspjehu ekipe Roberta Mancinija imao je i Francuz Samir Nasri, koji je ušao u igru u 28. minuti umjesto povrijeđenog argentinskog napadača Sergija Agüera. Argentinac je šepajući napustio teren zbog povrede prepone. Nasri je prvo u 59. minuti asistirao Balotelliju za 2-0, a onda je i sam zabio treći gol, što je bio njegov prvi pogodak u ekipi Manchester Cityja. Tačku na i stavio je Crnogorac Stefan Savić pogotkom glavom u 87. minuti.

Uz dva kluba iz Manchestera, status neporaženih ekipa zadržali su Newcastle i Aston Villa. Štaviše, i jedni i drugi su uzeli sva tri boda u ovoj rundi. Newcastle je slavio u gostima kod Wolverhamptona 2-1, te je skočio na treće mjesto na tabeli s 15 bodova, četiri manje od Manchester Uniteda i Manchester Cityja, dok je Aston Villa kao domaćin svladala Wigan s 2-0 i sada je na 6. mjestu s 11 bodova.

Premiership, 7. kolo:

Manchester United - Norwich 2-0 (Anderson 68, Welbeck 87) Blackburn - Manchester City 0-4 (Johnson 56, Balotelli 59, Nasri 73, Savić 87)

Sunderland - West Bromwich 2-2 (Bendtner 23, Elmohamady 25 / Morrison 3, Long 4) Aston Villa - Wigan 2-0 (Agbonlahor 35, Bent 62) Wolverhampton - Newcastle 1-2 ( Fletcher 88 / Ba 17, Gutierrez 38) Everton - Liverpool 0-2 (Carroll 71, Suarez 82)

1.  Manchester United		7	6	1	0	24-5 19

2.  Manchester City		7	6	1	0	23-5 19

3.  Newcastle United		7	4	3	0	9-4 15

4.  Chelsea		6	4	1	1	12-7 13

1.  Liverpool		7	4	1	2	10-8 13

2.  Aston Villa		7	2	5	0	9-5 11

3.  Tottenham Hotspur		5	3	0	2	9-9 9

4.  Stoke City		6	2	3	1	4-6 9