8

Pobjeda Širokog Brijega na Pecari, pet golova u mreži Travnika

U okviru 6. kola BHT Premijer lige snage su na Pecari odmjerili Široki Brijeg i Travnik, a domaći su slavili rezultatom 5:1

Ekipa Širokog Brijega je u ofanzivu krenula od prvog sudijskog zvižduka, a to je urodilo plodom u 22. minuti, kada je pogodio Ješe. U 35. minuti je rezultat na 2:0 povisio Wagner. Greška odbrane Travnika je rezultirala trećim golom za Širokobriježane. Dogodilo se to u 37. minuti utakmice kada je nakon asistencije Ćorića pogodio Zakarić. Na 3:1 je u 45. minuti smanjio Varupa, da bi nekoliko trenutaka kasnije na drugoj strani za 4:1 pogodio Ćorić i tako postavio konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su uslijedile dvije prilike za Travničane, ali je golman Širokog Brijega Bilobrk odbranio udarce Ramića i Heće. Kazna za propuštene prilike je uslijedila u 56. minuti utakmice, kada je peti gol za domaće postigao Plazonić. Bio je to i konačan rezultat susreta u kojem je Široki zabilježio visoku pobjedu nad Travnikom rezultatom 5:1.