Primera
0

VIDEO / Pobjeda Real Madrida, veliki promašaj Cristiana Ronalda

C. Ronaldo pogodio iz penala (Foto: AFP)
Nogometaši Real Madrida pobijedili su u gostima Rayo Vallecano s 2-0 u susretu 5. kola Primere, koji je u nedjelju bio odgođen, a potom i prebačen za ponedjeljak zbog problema sa stadionskom rasvjetom.

Gosti su poveli u 13. minuti nakon vrlo lijepe akcije. Marcelo je petom proigrao Ronalda na lijevoj strani, ovaj je dubinski proslijedio loptu Di Mariji, koji je pravovremeno ubacio nisku loptu u suparnički peterac koju je iz blizine dočekao Benzema i lako je pospremio u mrežu.

U 32. minuti su domaćini bili vrlo blizu izjednačenju, ali su najprije Casillas, a onda i Xabi Alonso prsima s gol-crte, otklonili veliku opasnost.

U 70. minuti, Cristiano Ronaldo je sam izborio kazneni udarac kojeg je sigurno realizirao za konačnu pobjedu 2-0. S lijeve strane je ubacio nisku loptu koju je nepotrebno rukama u svom kaznenom prostoru dirao Jordi Amat.

U 73. minuti, Ronaldo je nakon dobrog dodavanja Higuaina, koji je u nastavku zamijenio Benzemu, loptu umjesto u praznu mrežu, nakon što je Ruben istrčao pred argentinskog napadača, poslao u stativu.

Dodajmo da je Mourinho vratio Sergija Ramosa u prvu postavu u kojoj su, uz Modrića, u veznoj liniji zaigrali Xabi Alonso i Essien.

Real Madrid je ubilježio zasluženu pobjedu, tek drugu ove sezone u prvenstvu u petom nastupu, iako je Rayo Vallecano prema prikazanoj igri mogao i do boljeg rezultata. Real Madrid je skočio na sedmo mjesto na tabeli sa 7 bodova, osam manje od vodeće Barcelone.