Le Championnat
0

Pobjeda PSG-a za preuzimanje vrha

Nogometaši PSG-a iskoristili su subotnji kiks Montpelliera (1-1 kod Dijona) i 4-1 pobjedom nad Ajaccioom na Parku prinčeva u 26. kolu Le Championnata ponovo preuzeli vrh prvenstvene tabele.

Četiri različita igrača upisala su se u listu strijelaca kod PSG-a, a mrežu gostiju načeo je sjajni Argentinac Javier Pastore u 27. minuti udarcem ljevicom malo iskosa s lijeve strane u bliži ugao. Bio mu je to osmi ovosezonski gol u 21. nastupu.

Već dvije minute kasnije pariški je sastav udvostručio prednost nakon sjajnog gola Jeremyja Meneza, iskosa s lijeve strane s ruba kaznenog prostora u suprotne rašlje, i činilo se da je utakmica riješena. No, gol Youanna Poularda u 42. minuti vratio je rezultatsku neizvjesnost.

Ona je ujedno i trajala do same završnice, a tada su Guillaume Hoarau i Nene potvrdili 16. ovosezonsku pobjedu PSG-a kojom su prestigli drugoplasirani Montpellier za jedan bod.