Bundesliga
0

Pobjeda Hannovera i skok na peto mjesto

U prvoj nedjeljnoj utakmici 28. kola Bundeslige, nogometaši Hannovera su s 2-1 pobijedili Borussiju iz Mönchengladbacha. Time je Hannover skočio sve do petog mjesta na tabeli, te su tik uz Borussiju.

Sve najzanimljivije u ogledu se dogodilo tokom drugog dijela. Ya Konan je prvi gol postigao u 57. minuti kada je ispod golmana Ter Stegena spretno proslijedio ubačaj Rauscha. Tačno dvadeset minuta kasnije bilo je već 2-0 za ekipu Mirka Slomke, kada je strijelac bio Diouf, no samo tridesetak sekundi kasnije gosti su preko Nordtveita smanjili na 2-1 i tako vratili neizvjesnost u meč. No, do boda gosti ipak nisu stigli, a ovim porazom su nastavili niz slabijih rezultata. U zadnjih šest utakmica imaju pobjedu, dva remija i čak - tri poraza.

Rekli smo, Hannover je skočio na peto mjesto (41 bod) i pritom prošao četiri kluba koja imaju po 40 bodova (Stuttgart, Bayer, Werder i Wolfsburg).

Kasnije će posljednji ogled ovog kola odigrati Hoffenheim i Schalke.

Bundesliga, 28. kolo:

Hannover - Borussia (M) 2-1 (Ya Konan 57, Diouf 77 / Nordtveit 78) Hoffenheim - Schalke (kasnije)

Redoslijed: 1. Borussia (D) 63, 2. Bayern 60, 3. Schalke 53 (-1), 4. Borussia (M) 51, 5. Hannover 41...