0

Pobjeda Brazila u prvom meču južnoameričkog prvenstva

FENA
Neymar (Foto: EPA)
Nogometaši Brazila pobijedili su Peru s 2:1 u svojoj prvoj utakmici grupe C južnoameričkog prvenstva.

Utakmica u Temucu za Brazilce je počela pravim šokom, nakon što je u trećem minutu golman Jefferson ''poklonio'' loptu Christianu Cuevu, kojem nije bilo teško postići pogodak, prenose agencije.

Međutim, raspoloženi Neymar je samo dva minuta kasnije na asistenciju saigrača iz Barcelone Danija Alvesa izjednačio na 1:1.

Brazilci su u nastavku utakmice imali mnogo više prilika za postizanje gola, a Neymar je najzaslužniji što je rezervist Douglas Costa nekoliko minuta prije kraja meča savladao golmana Perua Pedra Gallesea.

U drugom meču grupe C Venecuela je iznenadila savladavši Kolumbiju s 1:0 golom Salomona Rondona.

Kolumbija je igrala sa svim svojim zvijezdama, ali James Rodriguez, Radamel Falcao, Juan Cuadrado i drugi nisu našli put do mreže Venecuele, koja je postigla pogodak u 60. minutu.

Kolumbijci su imali nekoliko prilika za izjednačenje, ali nisu uspjeli savladati golmana Alaina Baroju.