122

Pobjeda 1:0 nedovoljna Širokom, Čelik drugi finalista Kupa BiH

Široki Brijeg je na svom stadionu večeras savladao Čelik u uzvratnom susretu Kupa BiH rezultatom 1:0, no timu s Pecare to nije bilo dovoljno za plasman u finale. Gosti iz Zenice su u prvoj utakmici slavili 2:0.

Nogometaši Širokog su imali inicijativu u prvom dijelu susreta, ali većih prilika nije bilo. Barišić je odlično šutirao u 12. minuti, ali je Hinovićevu mrežu spasila prečka.

Pet minuta kasnije priliku je imao Džidić, ali lopta odlazi pored gola.

Zeničani su se u nastavku oslobodili pritiska i nekoliko puta zaprijetili golu domaćina, ali je prvo poluvrijeme završeno bez pogodaka.

Igrači Širokog su već od prvih minuta drugog dijela susreta krenuli u napad i tražili šansu za pogodak koji je stigao u 68. minuti, strijelac je bio Wagner.

Do kraja su obje ekipe imale po još nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Čelik će se u finalu Kupa BiH sastati sa Sarajevom, koje je večeras slavilo u Mostaru nad Zrinjskim rezultatom 3:1.