23

Play-off za ulazak u EL: Zakarić asistent u remiju Partizana i Bešiktaša, Kapić pogodio za Sheriff

Slavlje grača Partizana nakon vodećeg pogotka protiv Bešiktaša (Foto: EPA-EFE)
Večeras su odigrani prvi susreti play-offa za ulazak u Evropsku ligu.

Partizan je dočekao Bešiktaš, a susret je završen podjelom bodova rezultatom 1:1. Oba pogotka pala su na samom otvaranju susreta.

Beograđani su poveli u 14. minuti kada je Goran Zakarić lijepo asistirao Gomesu koji matira Zengina. Ipak, samo minutu kasnije Quaresma je asistirao, a Arslan je pogodio Stojkovićevu mrežu za 1:1.

Rifet Kapić je postigao jedini pogodak na susretu između Sheriffa i Qarabaga, te je domaćj ekipi donio veoma važnu pobjedu.

Njegov saigrač i kapiten Sheriffa Mateo Sušić je na terenu također proveo svih 90 minuta.

Slovački Trenčin je remizirao kod kuće protiv AEK-a iz Larnace, Domaćin je poveo u 55. minuti kada je Hamza Čataković asistirao, a Sleegers bio strijelac. Ipak, samo pet minuta kasnije Acoran postavlja konačnih 1:1.

Rezultati:

Torpedo Kutaisi - Ludogorec 0:1 Zenit - Molde 3:1 Trenčin - AEK Larnaca 1:1 APOEL - Astana 1:0 Sheriff - Qarabag 1:0

Sigma Olomouc - Sevilla 0:1 Suduva - Celtic 1:1 Sarpsborg - Maccabi TA 3:1 Malmo - Midtjylland 2:2 Atalanta - Copenhagen 0:0 Basel - Apollon 3:2 Dudelange - Cluj 2:0 Olympiakos - Burnley 3:1 Zorja - Leipzig 0:0 Genk - Brondby 5:2 Olimpija - Trnava 0:2

Partizan - Bešiktaš 1:1 Rapid - FCSB 3:1 Gent - Bordeaux 0:0 Rangers - Ufa 1:0 Rosenborg - Shkenija 3:1

Uzvratni susreti su na rasporedu za sedam dana.