172

Plavi bez problema protiv Borca: Željezničar na pragu polufinala Kupa BiH

Željezničar je nastavio sa odličnim igrama u proljetnom dijelu sezone i nakon dvije vezane ligaške pobjede Plavi su slavili i protiv Borca (2:0) u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH u Banjoj Luci.

Borac je bolje otvorio meč i preko Predragovića i Radinovića stvorio dvije prilike u prvih 10 minuta, ali je Željezničar stigao do prednosti kada je Bekrić u 11. minuti pogodio na asistenciju Miroslava Stevanovića.

Plavi su iskoristili blagi šok domaćeg tima i nakon lijepe akcije po lijevoj strani golom Lendrića u 14. minuti udvostručili su vodstvo. Nakon sjajnog otvaranja meča gostujućeg tima, strasti na terenu su se smirile i do kraja poluvremena nije bilo uzbuđenja pred golovima.

NI drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo bolju igru, a Željezničar je ostao sa deset igrača na terenu nakon što je u 77. minuti drugi žuti karton dobio Blagojević.

Iako su imali igrača više, igrači Borca nisu stigli barem ublažiti poraz čime su izgubili skoro sve šanse za plasmanom u polufinale Kupa BiH.

Uzvrat se igra na Grbavici naredne srijede.

Borac: Ružić, Redžić, Predragović, Jović, Rajović, Maletić, Prljević, Bečelić, Đokić, Radinović, Mance.

Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Kosorić, Memija, Kramarić, Bekrić, Bogičević, Lendrić, Zahirović, Stevanović.