Le Championnat
0

Pjanićev treći pogodak ove sezone

U srijedu su na terenima francuskog Le Championnata na rasporedu bile zaostale utakmice 11. kola u kojima nije bilo iznenađenja. Naš reprezentativac Miralem Pjanić postigao je svoj treći ovosezoski pogodak u Le Championnat, dovevši u 72. minuti Lyon u vodstvo u utakmici protiv Boulognea.

Tri najuglednija kluba posljednjih godina u Francuskoj su upisali pobjede. Bordeuax je zadržao prvo mjesto na tabeli pobijedivši u gostima dotad drugoplasirani Montpellier 1-0. Marseille je također bio uspješan u gostima pobijedivši Lorient 2-1, dok je Lyon na domaćem terenu bio bolji od Boulognea 2-0.

Lyon je svladao Boulogne 2-0 nakon velikog mučenja do dvadeset minuta prije kraja. Prednost na terenu u 72. minuti pogotkom je okrunio bosanskohercegovački nogometaš Miralem Pjanić. Bio je to njegov treći pogodak u Le Championnatu ove sezone.

Bordeuax nakon ove pobjede ima pozamašnu prednost na tabeli, pa tako drugi Marseille zaostaje šest, a treći Montepellier sedam bodova.

Pobjedu je aktualnom prvaku na gostovanju kod povratnika u prvu ligu (Montpelliera) donio Jussie pogotkom u 56. minuti, makar treba priznati da je domaćin imao izglednije prilike tokom ogleda, pogotovo u prvom dijelu.

Dramatičan je put do tri boda imao Marseille koji je do 68. minute gubio 1-0 kod Lorienta, ali je na kraju uzeo sva tri boda pogotkom Diaware u zadnjoj minuti. U devetom domaćem ogledu bio je to prvi poraz Lorienta.

U derbiju začelja je Le Mans pobijedio Grenoble 1-0 pogotkom Helstada već u 6. minuti.

Le Championnat, zaostalo 11. kolo:

Le Mans - Grenoble 1-0 (Helstad 6) Lorient - Marseille 1-2 (Vahirua 53-11m / Ayew 68, Diawara 90) Lyon - Boulogne 2-0 (Pjanić 72, Delgado 90) Montpellier - Bordeuax 0-1 (Jussie 56) Monaco - Rennes 1-0 (Park 20) Nancy - Nica 2-0 (Feret 50, Ntsayi 53) PSG - Lens (kasnije)

1. Bordeaux 17 12 1 4 26-10 37
  2. Marseille 16 9 4 3 30-18 31
  3. Montpellier 16 9 3 4 24-18 30
  4. Lyon 17 8 5 4 29-23 29
  5. Lille 17 8 4 5 30-19 28
  6. Auxerre 17 8 4 5 16-14 28 7. Valenciennes 17 8 3 6 28-23 27
  7. Lorient 17 7 5 5 25-16 26
  1. Rennes 17 7 5 5 23-16 26