Le Championnat
0

Pjanićev Lyon kiksao protiv Lillea

Nogometaši Lyona nisu uspjeli na svom stadionu pobijediti Lille u nedjeljnom dvoboju 32. kola francuskoga nogometnog prvenstva. Završilo je 1-1.

Gosti su na Gerlandu poveli u 62. minuti preko svog ponajboljeg strijelca Fraua. Devet minuta kasnije na 1-1 je izjednačio i konačan rezultat postavio brazilski stoper domaćih Cris.

Obje su ekipe utakmicu završile sa po deset nogometaša. Kod gostiju je najprije u 70. minuti isključen Ricardo Costa, da bi osam minuta kasnije drugi žuti karton također zaradio mladi veznjak domaćih Gonalons.

Ovim je remijem Lyon propustio, makar samo privremeno, na nekoliko sati, preuzeti vodstvo na prvenstvenoj tabeli. Zasad je na čelu Auxerre, koji nije kiksao u nedjeljnom programu 32. kola pobijedivši kao gost Nancy 1-0 pogotkom Rumunja Niculaea dvije minute prije kraja utakmice. Auxerre trenutačno pred Marseilleom ima bod prednosti.

Pobijedi li Marseille tim Nice, koja se bori za opstanak, u kasnijemu nedjeljnom terminu, odvojit će se na ljestvici (uz utakmicu manje) na dva boda prednosti od Auxerrea odnosno četiri od Lyona.