0

VIDEO / Pjanić strijelac u gostujućoj pobjedi Lyona

Sarajevo-x.com
Sjajni nogometni reprezentativac BiH Miralem Pjanić, koji je donedavno bio u nemilosti trenera, još jednom se dokazao.

Pjanić je pogodio za Lyon na gostovanju kod Sochauxa u 64. minuti, čime je ovjerio pobjedu svog tima i postavio konačan rezultat utakmice Sochaux - Lyon 0:2.

Našem reprezentativcu asistirao je Pied, nakon čega je "sijevnula" ljevica. Prethodno je Lopez, u 22. minuti, donio prednost "lavovima", nakon asistencije Gomisa. Pjanić je igrao do 81. minute.

Lyon je ovom pobjedom prišao samo na bod vodećem dvojcu na tabeli francuskog šampionata, Rennesu i Lilleu, s tim da Lille ima utakmicu manje. Rennes je, podsjetimo, sinoć poražen na svom terenu od ekipe Marseillea (0-2).

U ovom 27. kolu domaće pobjede su u subotu upisali Nancy, Nice i St. Etienne, Toulouse je slavio kao gost kod Lensa s 1-0, dok su Arles i Lorient podijelili bodove, odigravši 3-3.

Le Championnat, 27. kolo:

Sochaux – Lyon 0-2 (Lopez 22, Pjanić 64) Lens – Toulouse 0-1 (Santander 74) Arles – Lorient 3-3 (Meriem 6, Kermorgant 64, Cabella 80 / Amalfitano 18, Diarra 44, Gameiro 53) Nancy – Caen 2-0 (N'Guemo 38, Traore 85) Nice – Auxerre 1-0 (Mouloungui 60) Saint-Ettiene – Brest 2-0 (Sako 35 – 11 m, Payet 87)

Tabela: Lille 49, Rennes 49, Lyon 48, Paris SG 44...