7

Pjanić strijelac oba gola u pobjedi protiv Napolija

Derbi susret osmog kola talijanske Serije A između Rome i Napolija odigran je večeras na Stadio Olimpico, a bh internacionalac u redovima Rimljana, Miralem Pjanić, postigao je oba gola za domaće i pobjedu od 2:0.

Mali princ, kako zovu našeg reprezentativca, prvi put je pogodio mrežu Napolija u trećoj minuti sudijske nadoknade nakon prvog poluvremena. Pjanić je sjajni gol za slavlje domaćih navijača postigao iz slobodnog udarca.

U 71. minuti Cannavaro je faulirao Borriella, te zaradio drugi žuti karton i sudija Daniele Orsato ga je poslao van. Pjanić je potom pogodio sa bijele tačke za 2:0 i time "odradio" sav posao u ovoj utakmici.

Fenomenalni veznjak Vučice imao je još dobrih šuteva prema golu Reine, a svoje prilike zabilježili su i De Rossi, Gervinho, Cannavaro i Maicon. Na drugoj strani svoj šut su okušali Napolijevi Pandev, Hamšik, Insigne i Inler.

Pjanić je u ovom susretu dobio i žuti karton u 74. minuti.