Liga prvaka
25

Pjanić igrao sat u minimalnoj pobjedi Barcelone nad Dinamom, Juventus i Chelsea sigurni

E. B.
Messi postiže pogodak (Foto: EPA-EFE)
Susretima u grupama E, F, G i H kompletirano je treće kolo Lige prvaka. Favoriti su opravdali očekivanja i zabilježili su sigurne pobjede.

Barcelona je u grupi G dočekala desetkovani Dinamo Kijev i slavila je rezultatom 2:1. Lionel Messi u 5. i Gerard Pique u 65. minuti su pogodili za 2:0, a konačnih 2:1 je postavio Maksim Cigankov u 75. minuti susreta. Miralem Pjanić je počeo susret u redovima Barce i napustio je igru u 60. minuti.

Juventus je u ovoj grupi rezultatom 4:1 u gostima savladao Ferencvaroš zahvaljujući po dva pogotka Alvara Morate i Paula Dybale, dok je počasni pogodak za domaću ekipu postigao Franck Boli u 90. minuti. Adnan Kovačević je odgledao susret sa klupe za rezervne igrače domaće ekipe.

U grupi E Chelsea je savladao Rennes sa 3:0 pogocima dvostrukog strijelca Time Wernera i Tammyja Abrahama, a Sevilla nakon preokreta Krasnodar rezultatom 3:2.

Borussia Dortmund je upisala rutinsku pobjedu u gostima kod Club Bruggea sa 3:0, dok je u zanimljivom duelu Leipzig savladao oslabljeni PSG sa 2:1 nakon preokreta.

Ranije danas Bašakšehir je savladao Manchester United (2:1), dok su Zenit i Lazio remizirali rezultatom 1:1.

Grupa E

Chelsea - Rennes 3:0 (Werner pen 10', pen. 41', Abraham 50') Sevilla - Krasnodar 3:2 (Rakitić 42', En Nesyri 69', 72' - Sulejmanov 17', Berg 22')

Grupa F

Club Brugge - Borussia Dortmund 0:3 (Hazard 14', Haaland 19', 32') Zenit - Lazio 1:1 (Erohin 32' - Caicedo 82')

Grupa G

Barcelona - Dinamo 2:1 (Messi pen. 5', Pique 65' - Cigankov 75') Ferencvaroš - Juventus 1:4 (Boli 90. - Morata 8', 60', Dybala 73', 81')