Serie A
0

FOTO+VIDEO / Pjanić donio bod Romi, Lazio bolji od Chieva

(Foto: AFP)
U nedjelju je u terminu od 15 sati odigrano sedam utakmica 20. kola talijanske Serije A. Bh. javnosti su vjerovatno najzanimljiviji susreti bili između Rome i Bologne te Chieva i Lazija zbog nastupa dva bh. reprezentativca Miralema Pjanića (Roma) i Senada Lulića (Lazio). Roma i Bologna su odigrali 1:1, Pjanić je bio strijelac, a Chievo je od Lazija poražen 0:3.

Roma - Bologna 1:1

Roma je na svom Olimpicu dočekala ekipu Bologne. Želju rimske ekipe za osvajenjem tri boda je pokazao Rodrigo Taddei u 6. minuti, ali je bio neprecizan. Više sreće na drugoj strani nije imao Alessandro Diamanti. Roma je u prvom poluvremenu imala više od igre. Nekoliko odličnih prilika za gol nisu iskoristili Francesco Totti i Fabio Borini. S druge strane, Bologna je teško stvarala prilike. Uprkos dominaciji Rome, na odmor se otišlo pri rezultatu 0:0.

Igrači Rome su početkom drugog poluvremena propustili još tri prilike za pogodak. Sorrentina nisu uspjeli savladati Totti, Fernando Gago i Miralem Pjanić. Kako to obično biva, uslijedila je kazna. Na asistenciju Jeana-Francoisa Gilleta je u 57. minuti pogodio sjajni Marco Di Vaio.

szólj hozzá: AS Roma - Bologna 0-1 MDV

No, vodstvo gostiju ipak nije dugo trajalo. U 62. minuti je izjednačenje Romi donio Pjanić, koji je sjajno pogodio iz slobodnog udarca.

szólj hozzá: as roma 1-1 bolonga

Nakon Pjanićevog gola, Di Vaio je mogao ponovo donijeti prednost Bologni, no Stekelemburg je zaustavio njegov šut. Pjanić se nakon gola razigrao, pa je u nekoliko navrata opasno zaprijetio golmanu Bologne Gilletu. U 78. minuti je morao napustiti igru zbog povrede. Roma je pred kraj susreta još agresivnije krenula ka golu Bologne. U 82. minuti je sjajno šutirao Fabio Simplicio, ali nije pogodio. Napadi Vučice su ostavljali dosta prostora gostima za kontranapade, koji su kreirali nekoliko dobrih prilika, no promjene rezultata nije bilo. Roma i Bologna su podijelili bodove odigravši neriješeno 1:1.

Chievo - Lazio 0:3

Prvu priliku na utakmici između Chieva i Lazija je imao naš reprezentativac Senad Lulić. Šutirao je u 5. minuti, ali je njegov udarac zaustavio golman Sorrentino. Domaći su tri minute kasnije uzvratili preko Cyrila Thereaua, ali je lopta završila izvan okvira gola. Dobra igra Lazija u prvom poluvremenu je rezultirala vodećim golom kojeg je u 21. minuti postigao Hernanes. Igrač je imao odličnu priliku u 43. minuti, ali ovog puta nije bio precizan.

U nastavku utakmice su domaći mogli izjednačiti rezultat već u 51. minuti, ali je Luciano šutirao neprecizno. Nakon Luciana je pokušao i Michael Bradley, no, ni on nije imao sreće. Kako je susret odmicao, Lazio je bivao sve opasniji. Lulić je u 70. minuti pogodio prečku, a ni Klose nije uspio zatresti protivničku mrežu. Potom je i Djibril Cisse u finišu susreta pokazao svoje umijeće, ali nije pogodio. Ipak, dominacija gostiju se isplatila u finišu. Klose je pogodio u 88. i 89. minuti susreta. Lazio je pobijedio Bolognu rezultatom 3:0.

Serie A, 20. kolo:

Palermo – Novara 2-0 (Budan 41, 72)

Lecce – Inter 1-0 (Giacomazzi 40) Genoa – Napoli 3-2 (Palacio 31, 70, Gilardino 36 / Cavani 81, Lavezzi 82) Roma – Bologna 1-1 (Pjanić 62 / Di Vaio 57) Cesena – Atalanta 0-1 (Rossi 76-ag) Chievo – Lazio 0-3 (Hernanes 21, Klose 88, 89)

1. Juventus 20 12 8 0 33-13 +20 44
  2. Milan 19 12 4 3 40-17 +23 40
  3. Udinese 20 11 5 4 29-16 +13 38
  1. Lazio 20 10 6 4 30-19 +11 36
  2. Inter 20 11 2 7 30-21 +9 35
  3. Roma 19 9 4 6 29-21 +8 31
  4. Napoli 20 7 8 5 36-24 +12 29
  5. Palermo 20 8 3 9 26-27 -1 27