Okršaj rivala na Olimpicu
0

FOTO+VIDEO / Lazio savladao Romu u rimskom derbiju, povreda Pjanića

(Foto: AFP)
U okviru 26. kola talijanske Serije A je na stadionu Olimpico odigran veliki rimski derbi između Rome i Lazija, a rezultat je bio 1:2. Senad Lulić za Lazio nije igrao zbog povrede, a Romin Miralem Pjanić je igru napustio u 57. minuti nakon što se i on nažalost povrijedio.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je u dresu Rome utakmicu započeo od prve minute, dok u redovima Lazija zbog povrede nije bilo drugog reprezentativca BiH Senada Lulića.

Ipak Laziali su napravili prvu priliku već u 5. minuti. Stekelenburgu je zaprijetio Stefano Mauri, ali nije pogodio. No, ekipa Lazija je stigla do vodstva u 10. minuti. Stekelenburg je zbog prekršaja dobio crveni karton, zamijenio ga je Bogdan Lobont, kojeg je Hernanes savladao i doveo svoju ekipu u vodstvo. Pjanić je mogao poravnati rezultat u 12. minuti, ali nije šutirao precizno. Nešto kasnije je pokušao i kapiten Rome Francesco Totti, ali nije imao sreće.

Upornost igrača Vučice se isplatila u 16. minuti. Fabio Borini je pogodio i izjednačio rezultat na 1:1. Iako oslabljeni neigranjem jednog igrača, formalni domaćini u ovom susretu su mogli i do preokreta u 18. minuti, ali je Totti šutirao izvan gola.

szólj hozzá: Roma 1-1 Lazio | utakmice.net

Laziali se bude u 30. minuti prvog poluvremena, kada Metuzalem šutira ka Marchettijevom golu, no promjene rezultata nije bilo. Više uspjeha nije imao ni Miroslav Klose u 35. minuti kada je sjajno šutirao glavom. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

Miralem Pjanić se u nastavku utakmice povrijedio i napustio igru u 57. minuti. Nedugo zatim je Roma primila drugi pogodak. Stefano Mauri je u 62. minuti na asistenciju Cristiana Ledesme savladao Lobonta i donio novu prednost Laziju.

szólj hozzá: Roma vs Lazio 1:2 Mauri

Roma je pokušala ponovo doći do brzog izjednačenja, ali Borini nije pogodio Marchettijevu mrežu. Potom je u nekoliko navrata zaprijetio Lazio, a najozbiljnije prilike su imali Klose, Mauri i Ledesma. U 80. minuti sjajnu priliku za Vučicu nije iskoristio Jose Angel, a više sreće nije imao ni Totti četiri minute kasnije. Iako je Roma vršila pritisak u finišu susreta, promjene rezultata nije bilo. Lazio je upisao značajnu pobjedu nad gradskim rivalom. Serie A, 26. kolo:

Roma – Lazio 1:2 (Borini 16 / Hernanes 10-11m, Mauri 62) Fiorentina – Cesena 2:0 (Moras 61-ag, Nastasić 74) Lecce – Genoa 2:2 (Muriel 61, Brivio 81 / Sculli 21, 85)

Siena – Cagliari 3:0 (Bogdani 41, Calaio 80, Grosso 82) Udinese – Atalanta 0:0 Tabela:

1. Milan 26 16 6 4 53-22 +31 54
  2. Juventus 25 13 12 0 38-16 +22 51
  3. Lazio 26 14 6 6 41-30 + 11 48
  4. Udinese 26 13 7 6 37-23 + 14 46
  5. Napoli 26 11 10 5 44-25 + 19 43
  6. Roma 26 11 5 10 39-33 + 6 38
  1. Inter 25 11 3 11 34-34 0 36
  2. Chievo 26 9 7 10 22-31 -9 34