Bundesliga
0

Petrić strijelac i asistent u pobjedi HSV-a, remi Hoffenheima i Kolna

Mladen Petrić dao je veliki doprinos domaćoj pobjedi svog HSV-a protiv Werdera s 4-0 u ogledu 23. kola Bundeslige.

Petrić je u 42. minuti volejom desnom nogom poentirao za 1-0, te se tim rezultatom otišlo i na odmor. U 64. minuti, Petrić je zahvaljujući svojoj upornosti oduzeo loptu vrlo neopreznom Mertesackeru, krenuo naprijed prema golu s loptom po lijevoj strani. Werderov golman Mielitz je istrčao kako bi ušao u blok, ali je Petrić nesebično poslužio Paola Guerrera, koji je samo proslijedio loptu u praznu mrežu. U 79. minuti je Peruanac dao još jedan gol, četvrti ove sezone u Bundesligi, a tačku na i stavio je Ben-Hatira u 87. minuti.

Werderu je ovo bila peta uzastopna utakmica u kojoj nije pobijedio. Ekipa iz Bremena osvojila je samo dva boda u tom periodu.

Nakon dva uzastopna remija, dortmundska Borussia, vodeća ekipa Bundeslige, razveselila je svoje navijače pobjedom kod kuće protiv St. Paulija s 2-0. Hamburškoj ekipi je ovo bio prvi poraz u ovoj kalendardkoj godini, nakon što je u prethodnih pet utakmica utržila 11 bodova, a u zadnje tri maksimalni ulov.

Hoffenheim je kao domaćin s Kölnom odigrao 1-1. Domaćini su poveli nakon autogola slovenskog napadača i reprezentativca iz Kölna Milivoja Novakoviča, a konačnih 1-1 postavio je Mohamad u 69. minuti. U sastavu domaćina nastupe su upisali bh. reprezentativci Vedad Ibišević i Sejad Salihović.

S odličnim rezultatima ove sezone nastavlja Hannover, koji je pred svojim navijačima deklasirao Kaiserslautern s 3-0. Dvostruki strijelac za domaćine bio je Schlaudraff, a jedan gol dodao je Abdellaoue.

Hannover je ovom pobjedom privremeno skočio na treće mjesto na tabeli.

Freiburg je kao domaćin preokrenuo vodstvo Wolfsburga 1-0, te je na kraju slavio s 2-1. Mensur Mujdža odigrao cijelu utakmicu, te je u 31. minuti dobio žuti karton.